Trump bejelentette: Minden országgal szemben szünetelteti a vámokat, egyet kivéve

Kínának nem kegyelmez az amerikai elnök.

Kínának nem kegyelmez az amerikai elnök.
A Kennedy-akták eddig titkos 80 ezer oldalának feloldása legalább annyi kérdést felvet, mint amennyit megold. Mit tudtunk eddig a merényletről, és mit várhatunk a feloldástól?
Trumpnak gondjai vannak a gazdasági világrenddel, és nekiállt megoldani őket. Nekiállhatna éppenséggel Európa is. Kohán Mátyás írása.
Érdekesség, hogy pár év alatt sokat változott Kína és az Egyesült Államok megítélése is a szemükben.
Az EU válaszintézkedésekkel készül az amerikai vámokra.
A volt ukrán külügyminiszter szerint Trump egyszerűen úgy látja, Oroszországgal nagy dolgokat valósíthat meg, Ukrajnára pedig nincs szüksége.
Szerda este a Fehér Ház rózsakertjében tett bejelentést az Amerikai Egyesült Államok elnöke.
A Typhon rakétarendszer akár 1800 kilométerre is képes rakétákat kilőni, így a kulcsfontosságú kínai katonai és kereskedelmi csomópontok lőtávolságon belül vannak.
Háború van, az európai vezetők gondolkodása és cselekvési hajlama felgyorsult, ezért az átállás is felgyorsulhat.
Rod Dreher konzervatív gondolkodó szerint nem véletlenül ejtett szót Vance alelnök Európa gyengeségéről a kiszivárgott Signal-beszélgetésben.
Az algériai-palesztin származású diákvezér felelős a korábbi botrányokért – Hamász-kötődéssel vádolják.
Azt is írják, hogy a fegyverszállítások leállításával és az amerikai hírszerzési információk blokkolásával az amerikai elnök mintha orosz revolvert nyomott volna Ukrajna halántékához.
Vége a hangzatos jelszavaknak, az új nyelvezet elemei az erő, az America First, a gazdasági elsőbbség megőrzése. Káply Mátyás írása.
A magyar miniszterelnök is kifejtette a véleményét a kudarcba fulladt amerikai-ukrán tárgyalásokról, melyre Elon Musk is reagált.
Az Euractiv elemzése megmutatja, mekkora a pánik védelmi ügyekben.
A Mandiner a helyszínről tudósít az év legnagyobb konzervatív rendezvényéről.
Zelenszkijt is meghívták a találkozóra, bár ő erről nem tud.
Brüsszel buborékba zárta magát, a pragmatikus gondolkodást száműzte, Európa pedig egy ideológiai alapú politika csapdájában találta magát, ahol az Európai Bizottság egyszemélyes parancsnoksága diktál.
Donald Trumpról, Orbánról és Meloniról, a populista mozgalomról, az amerikai választási csalások lehetőségéről és az amerikai politikáról kérdeztük Matt Schlappet, a CPAC elnökét.